Obec Rostěnice-Zvonovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Obec a okolí

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Kalendář
<< říjen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Oddíl postranní lišty

Odkazy

Oddíl postranní lišty

Hlášení na e-mail

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Co trápí občany

Otázky a odpovědi

Rubrika webu obce Rostěnice – Zvonovice    „CO TRÁPÍ OBČANY

Základní pravidla provozování otázek a odpovědí 

co.trapi.obcany@seznam.cz

 

1. Prostřednictvím dotazů, příspěvků, stížností a námětů upozorňují občané Obecní úřad použitím emailu co.trapi.obcany@seznam.cz na spíše drobné konkrétní nedostatky (nepořádek, neupravenost obce, potřebu údržby, zatěžující nebo obtěžující a komplikující situaci v obci apod.) Současně platí, že Obecní úřad má možnost, schopnost a prostředky s minimálními náklady a v krátkém čase zjednat nápravu. Pro představu se může jednat o rozbité odpadkové koše, poničený mobiliář obce, nevhodně zaparkovaná vozidla, nefunkční osvětlení, nedostatky v čistotě obce, připomínky k veřejné zeleni, atd.

2. Je vhodné text doplnit fotografií dokumentující popisovaný stav. Ne vždy je možné jednoznačně a přesně identifikovat popisovaný problém nebo místo.

3. Rubrika „Co trápí občany“ neslouží ani není určena pro návrhy realizace větších oprav nebo rekonstrukcí obecního majetku, které si vyžadují investiční náklady.

4. Obecní úřad si vyhrazuje právo rozhodnout o uveřejnění konkrétních dotazů, stížností či připomínek občanů na webu obce a (ne)odpovídat na ně a to zejména v případě, kdy obsahují vulgarismy, hrubosti, pomluvy a evidentní nepravdy. Na anonymní dotazy či připomínky doručené na Obecní úřad písemně nebo prostřednictvím emailu co.trapi.obcany@seznam.cz Obecní úřad nebude reagovat. Texty občanů budou uveřejňovány bez jejich jmen, se jmény jen v případě, že bude občan se zveřejněním svého jména prokazatelně souhlasit. Rubrika „Co trápí občany“ neslouží k ventilování osobních nevraživostí či sporů mezi občany.

5. Řešení nebo nápravu a odpověď Obecního úřadu zajišťuje uvedený Zastupitel. Pokud neodpovídá přímo starosta nebo místostarosta, je některý z nich uveden vedle jména odpovídajícího Zastupitele. Tím je oficiálně potvrzena správnost odpovědi z hlediska zveřejnění reakce OÚ.

6. Pracovníci Obecního úřadu, kteří znají heslo pro přístup k emailu co.trapi.obcany@seznam.cz a přijdou při plnění svých pracovních povinností do styku se jménem odesílatele (občana) příspěvku, stížnosti nebo podnětu, jsou vázáni obecně mlčenlivostí, zvláště pak v uvedených souvislostech.


Zodpovězené otázky

Odpověď - osvětlení

15.11.2018 | 15:17 | Otázky a odpovědi

Už několik dní nesvítí veřejné osvětlení ve Zvonovicích před domem č. XX. Pravděpodobně závada. Po tmě jsou chodník i silni...

Celý článek >


Dnes
Dnes je 19. říjen 2019
Svátek má Michaela zítra Vendelín

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Aktuální anketa

Všechny ankety

Jak se vám líbí úpravy na stránkách?
Líbí se mi
37% (564 hlasů)
Nelíbí
30% (446 hlasů)
Je mi to jedno
33% (497 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 14.10

Hlášení obecního rozhlasu dne 14.10.2019 Dobré odpoledne, vážení občané vyslechněte hlášení obecního rozhlasu. - Upozorňujeme občany, že ve středu 16.10.2019 proběhne před Obecním úřadem v dob...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Počasí

Oddíl postranní lišty

Patička stránky